E-mail
Telefon
Treść wiadomości

VOLUTE DEWATERING PRESS

Znajdujesz się na: strona główna
Prasa pierścieniowa VOLUTE jest urządzeniem o prostej konstrukcji oraz łatwym w obsłudze, całkowicie zautomatyzowanym (obsługa konserwacyjna ok. 1h/tydzień) pozwalającym na praktycznie bezciśnieniowe odwadnianie osadów do poziomu koncentracji fazy stałej zbliżonego, a nawet wyższego, niż w dotychczas stosowanych urządzeniach takich jak: wirówki, dekantery, prasy taśmowe, prasy komorowe (w rozwiązaniach standardowych do zagęszczania i odwadniania osadów wykorzystuje się siłę odśrodkową lub duże siły związane z wysokim ciśnieniem lub zgniataniem osadu pomiędzy ruchomymi taśmami filtracyjnymi).Osad doprowadzony do prasy kierowany jest do komory, w której następuje jego wymieszanie z koagulantem i flokulantem (lub tylko z flokulantem), co prowadzi do powstawania dużych aglomeratów osadu.

Do odwadniania osadu wykorzystano unikalne rozwiązanie polegające na powolnym przemieszczaniu flokuł osadu w komorze filtracyjnej o nowoczesnej konstrukcji złożonej z ruchomych i nieruchomych pierścieni (poruszanych przez śrubę). Powolny (kilka obrotów na minutę) ruch pierścieni, powodowany obracaniem się centralnie umieszczonej śruby, przesuwa duże aglomeraty osadu bez niszczenia ich struktury i powoduje łatwe odprowadzanie cieczy z przestrzeni pomiędzy tymi aglomeratami. Śruba jest okresowo przemywana wodą z dysz umieszczonych ponad nią.

Prasa VOLUTE dobrze odwadnia osady mocno uwodnione i zaolejone bez ryzyka zablokowania części odwadniającej (z ang. clog-free) oraz bez konieczności stosowania wstępnego zagęszczania grawitacyjnego. Osad odwodniony na prasie VOLUTE zawiera do 30% suchej masy w zależności od rodzaju osadu oraz rodzaju wspomagających proces odwadniania, koagulantów i flokulantów, prędkości obrotowej śruby oraz wielkości szczeliny przy płytce końcowej.
 
INWATEC - oficjalny przedstawiciel firm
Our Partners